Vodácke aktuality
» Oznam - presun webstránky
Od 05.4.2009 je pôvodná webstránka splavyriek.host.sk presunutá permanentne na doménu splavovanie.com.
» Splavujeme Mošonský Dunaj..
Do repertoáru našich splavov patrí od najbližšej sezóny aj Mošonský Dunaj, ktorý určite uspokojí náročnejších vodákov.
» Benátska Vogalonga
Pripravujeme reportáž z populárnej medzinárodnej vodáckej súťaže v Benátkach.
 
     
   01.06.2006 » Benátska Vogalonga                                                                  
     
 

Prestížna vodácka súťaž v splavovaní Benátok - Vogalonga - píše už desaťročia svoju históriu. Preteky sa konajú vždy na začiatku júna a počet účastníkov každoročne dosahuje niekoľko stoviek registrovaných plavidiel. Pre človeka hľadajúceho vzrušenie vodáckych športov je Vogalonga nepochybne vzrušujúcim ako aj estetickým zážitkom.

Súťaž v pretekoch plavidiel sa koná každoročne začiatkom júna. Registrovaní pretekári môžu príprave na súťaž venovať celý týždeň a splavovať pretekársku trasu vedúci pomedzi početné pobrežné ostrovy a končiacu priamo v centre Benátok. Registračný poplatok pretekára je 10 EUR. Bývanie je zabezpečené v kempe vo Fusine, pričom cena za osobu na deň je 9 EUR, stan 8 EUR a poplatok za auto 5 EUR.

Vo všeobecnosti sa neodporúča splavovať trasu na kanojkách, nakoľko časť trasy v dĺžke asi 5 km vedie cez jazero, na ktorom sa môžu vyskytnúť veľké vlny. Odporúčané sú skôr kajaky, prípadne väčšie plavidlá.

 
  Viac info: www.vogalonga.it  
  Vogalonga  
© SYNET - Synergy Networking 2006 - 2018 :: Vygenerované za 0.007 sec :: Návštev 167/147   Úvod | Čo zabezpečíme | Ceny | Linky | Kontakty